ایران - گیلان

رشت

پله ایمن کارگاهی - گروه مهندسین اسکان خزر

پله ایمن کارگاهی

aca29531a6003c13043930ca216e2d6b

معرفی محصول

قطعه ای پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن با ابعاد ظاهری ۱۳۰*۴۳۰*۵۱۰ میلیمتر میباشد. در قسمت زیر کف پله پلهای تقویتی در نظر گرفته شده که جهت بالا بردن مقاومت فشاری کف پله میباشد در قسمت دور صفحه اصلی قطعه پلهای ارتباطی و تقویتی وجود دارد که جهت بالا بردن مقاومت قطعه ونیز درگیری کامل با گچ استفاده شده برای اتصال بهتر پله  به شمشیری پله ساختمان میباشد. در سطح کف پله تعدادی آج جهت جلوگیری از سر خوردن شخص قرار گرفته است .
در دور کف پله در صفحه اصلی سوراخهای مثلث شکل قراردارد که به منظور درگیری قطعه با گچ لحاظ شده است .
در گوشه های پله سوراخهایی تعبیه شده که در صورت نیاز برای اتصال قطعه بوسیله رول بولت به شمشیری پله میتوان از آن استفاده نمود .

مزایا

از آنجا که در پروژه های ساختمانی نصب پله ها وآسانسور جزء آخرین مراحل نازک کاری محسوب میشود تردد در راه پله های کارگاه همیشه با دشواری وعموما حوادث همراه میباشد . آسان رو در جهت رفع این نقیصه طراحی وساخته شده است . طبق آمار اداره تجزیه وتحلیل حوادث ناشی از کار وزارت کار بیشترین حوادث در ساختمانهای در حال ساخت بعد از مرحله گود برداری واسکلت مربوط به راه پله وچاله آسانسور وسقوط از داربست میباشد . در مقایسه با نصب آسانسور نفر رو کارگاهی ویا احداث پله های فلزی موقت ویا حتی ساخت پله کامل بوسیله آجر جهت تردد آسان بسیار مناسب تربا نصب سریع و کم هزینه تر خواهد بود واز آنجا که قابل جمع آوری ونصب در پروژه های بعدی میباشد از نظر اقتصادی نیز قابل توجیه میباشد . از دیگر مزایای این پله ها ایجاد امنیت وتسریع در حرکت وتردد بین طبقات بوده که منجر به بالا رفتن راندمان کار در طول زمان پروژه میگردد .این امر باعث بالا رفتن کیفیت ساخت شده چرا که نیروهای نظارتی وفنی راحتتر وبیشتر امکان سر کشی واحیانا رفع نقص را خواهند داشت . از نظر بهداشت وسلامت کار قابل ذکر است که با ایجاد سطح مناسب وقابل اتکا در بالا وپائین رفتن از آسیب دیدگی زانو ها که دراثر تردد در پله های کارگاهی بسیار متداول میباشد جلوگیری می نماید .

.